Collection: Shop our From the Farm
-
Hard Lotion Bars- Long lasting
Regular price $6.00 USDRegular priceUnit price / perHard Lotion Bars- Long lasting
Regular price $6.00 USDRegular priceUnit price / perHard Lotion Bars- Long lasting
Regular price $6.00 USDRegular priceUnit price / per -
Beeswax Wood Butter
Regular price $5.00 USDRegular priceUnit price / per -
Beeswax Sunscreen + Bug repellant
Regular price $12.00 USDRegular priceUnit price / per$14.00 USDSale price $12.00 USDSale -
Pie plate -taper candle holder
Regular price $9.50 USDRegular priceUnit price / per$12.00 USDSale price $9.50 USDSale -
Honey Corn
Regular price $8.00 USDRegular priceUnit price / per -
Granny's Bowl Covers
Regular price From $9.00 USDRegular priceUnit price / perGranny's Bowl Covers
Regular price From $9.00 USDRegular priceUnit price / perGranny's Bowl Covers
Regular price From $9.00 USDRegular priceUnit price / per -
Let your light shine! - Vintage inspired small glass lantern
Regular price $12.00 USDRegular priceUnit price / per -
Sale
Sourdough Jar Covers
Regular price $4.50 USDRegular priceUnit price / per$5.00 USDSale price $4.50 USDSale -
Lights out! - Beeswax candle holder for tealights and votives
Regular price $5.00 USDRegular priceUnit price / perLights out! - Beeswax candle holder for tealights and votives
Regular price $5.00 USDRegular priceUnit price / perLights out! - Beeswax candle holder for tealights and votives
Regular price $5.00 USDRegular priceUnit price / per -
Pure Beeswax- Bulk
Regular price From $1.00 USDRegular priceUnit price / perPure Beeswax- Bulk
Regular price From $1.00 USDRegular priceUnit price / perPure Beeswax- Bulk
Regular price From $1.00 USDRegular priceUnit price / per -
2 ounce Propolis Tincture
Regular price $16.00 USDRegular priceUnit price / per -
1 ounce Pure Beeswax
Regular price $1.00 USDRegular priceUnit price / per -
Home Cloths - reusable paper towels
Regular price $24.00 USDRegular priceUnit price / per$26.00 USDSale price $24.00 USDSale -
Alpaca Wool Dryer Ball
Regular price $7.50 USDRegular priceUnit price / per -
Sale
Glass Matches Jar
Regular price $4.00 USDRegular priceUnit price / per$5.00 USDSale price $4.00 USDSale -
Beeswax Food Wraps Combo Pack
Regular price $12.00 USDRegular priceUnit price / per$0.00 USDSale price $12.00 USDBeeswax Food Wraps Combo Pack
Regular price $12.00 USDRegular priceUnit price / per$0.00 USDSale price $12.00 USDBeeswax Food Wraps Combo Pack
Regular price $12.00 USDRegular priceUnit price / per$0.00 USDSale price $12.00 USD -
Dough Hooks - Beeswax Sealed
Regular price $14.00 USDRegular priceUnit price / per$14.00 USDSale price $14.00 USD -
Farmer Tea
Regular price $3.00 USDRegular priceUnit price / perFarmer Tea
Regular price $3.00 USDRegular priceUnit price / perFarmer Tea
Regular price $3.00 USDRegular priceUnit price / per -
Large Beeswax Food Wraps
Regular price From $12.00 USDRegular priceUnit price / per$0.00 USDSale price From $12.00 USDLarge Beeswax Food Wraps
Regular price From $12.00 USDRegular priceUnit price / per$0.00 USDSale price From $12.00 USDLarge Beeswax Food Wraps
Regular price From $12.00 USDRegular priceUnit price / per$0.00 USDSale price From $12.00 USD -
Goats milk soap
Regular price $8.00 USDRegular priceUnit price / per -
4 lb tub USDA Beef Tallow or Pork Lard
Regular price $25.00 USDRegular priceUnit price / per4 lb tub USDA Beef Tallow or Pork Lard
Regular price $25.00 USDRegular priceUnit price / per4 lb tub USDA Beef Tallow or Pork Lard
Regular price $25.00 USDRegular priceUnit price / per -
Honey Bear sucker
Regular price $1.29 USDRegular priceUnit price / per -
Elderberry Syrup kit
Regular price $12.00 USDRegular priceUnit price / per -
French Fry Spice
Regular price $4.50 USDRegular priceUnit price / per -
Sourdough Starter
Regular price $5.00 USDRegular priceUnit price / per -
Kiddo Tortilla Pin
Regular price $5.00 USDRegular priceUnit price / per$5.00 USDSale price $5.00 USD -
BIGFOOT BAR -Hard Lotion Bars- Long lasting
Regular price $15.00 USDRegular priceUnit price / per$18.00 USDSale price $15.00 USDSale -
DIY Mulled Apple Cider
Regular price $8.00 USDRegular priceUnit price / per -
Small Beeswax Food Wraps
Regular price $4.00 USDRegular priceUnit price / per$0.00 USDSale price $4.00 USDSmall Beeswax Food Wraps
Regular price $4.00 USDRegular priceUnit price / per$0.00 USDSale price $4.00 USDSmall Beeswax Food Wraps
Regular price $4.00 USDRegular priceUnit price / per$0.00 USDSale price $4.00 USD -
Little Lawtonwood Lavender - Gardener bath salts
Regular price $6.00 USDRegular priceUnit price / per -
Gardener Glass Mushroom Earrings
Regular price $8.00 USDRegular priceUnit price / per -
Sale
Swedish Dish cloth
Regular price $4.00 USDRegular priceUnit price / per$5.00 USDSale price $4.00 USDSwedish Dish cloth
Regular price $4.00 USDRegular priceUnit price / per$5.00 USDSale price $4.00 USDSwedish Dish cloth
Regular price $4.00 USDRegular priceUnit price / per$5.00 USDSale price $4.00 USDSale -
3 days of light jar
Regular price $26.00 USDRegular priceUnit price / per -
Pinecone earrings
Regular price $8.00 USDRegular priceUnit price / perPinecone earrings
Regular price $8.00 USDRegular priceUnit price / perPinecone earrings
Regular price $8.00 USDRegular priceUnit price / per -
Nano silver
Regular price $10.00 USDRegular priceUnit price / per